قرآنی

حدیث و معارف شیعه

فرهنگ عمومی

آموزشی

پشتیبانی از محصولات موسسه فرهنگی یاسین را چگونه ارزیابی می کنید؟
 

چاپ

دبستان قرآن - کلاس اول


خرید الکترونیکی

دانلود نمونه برنامه

این نرم ­افزار برنامه آموزشی و کمک آموزشی کتاب قرآن کلاس اوّل ابتدایی می­ باشد.

بخش­های مختلف این نرم­افزار عبارتند از:

۱ـ مدرسه قرآن: در این قسمت، کتاب قرآن کلاس اوّل با روشی نو و هماهنگ با سیستم آموزش و پرورش تدریس می­ شود. شرح درس، تمرین، تصاویر مناسب، قرائت­ های زیبا و دل­نشین و مطالب حاشیه­ ای از ویژگیهای این قسمت می­باشد.

٢ـ آوای وحی: این بخش شامل قرائت و ترتیل سوره ­های کوتاه قرآن با صدای اساتید مشهور جهان می­باشد. همچنین امکان حفظ سوره­ های کوتاه قرآن به دو روش تکرار آیه و روش تکرار سوره در این قسمت وجود دارد.

۳ـ قصّه: در این بخش قصه­های زیبا و شنیدنی از قرآن، متون دینی و اسطوره­های ملّی به شیوۀ اجرایی همراه با تصاویر جذّاب و امکان رنگ ­آمیزی همزمان با شنیدن قصّه آورده شده است.

٤ـ پیام آسمانی: در این قسمت آیات تربیتی و اخلاقی همراه با حدیثی مرتبط با موضوع هر آیه آورده شده و شرحی متناسب برای آن­ها همراه با صوت و تصویر آمده است.

۵ـ نغمه: نغمه­ هایی جذّاب و شنیدنی به صورت سرود اجرا شده و همراه با صوت و تصاویر ثابت و متحرک در این بخش گنجانده شده است.

٦ـ آشنایی با معصومین: در این بخش در مورد هر یک از معصومین توضیح مختصری به صورت صوتی ارائه شده است که کاربر با انتخاب هر معصوم آن را می­شنود

۷ـ زنگ تفریح: این بخش شامل سرگرمی­ هایی همچون ساختن کاردستی با اشیاء مختلف، مار و پله، جورچین، دوتایی و لبخند می­باشد.

٨ـ گردش علمی: برای تنوع و ارتقاء سطح علمی دانش­آموزان قسمت­های مختلفی همچون «آشنایی با اماکن اسلامی»، «دانستنی­ های قرآن»، «معماهای قرآنی»، «گلزار ادب» و «دنیای شگفت حیوانات» در این بخش همراه با صوت و تصویر متناسب آورده شده است.

٩ـ امکانات جانبی: در صفصۀ اصلی برنامه امکاناتی همچون ساعت گویا، دفترچه تلفن، زنگ خبر و تقویم مدرسه برای استفاده کاربر قرار داده شده است.

 
نظرها

نظر خود را وارد نمایید